Montaj & Test

Montaj & Test çözümlerimizin anahtar noktaları

Esnek montaj hatları sayesinde ürün çeşitliliğiniz yüksek olsa da robotlu çözümler sunuyoruz. Bu sayede üretim hatlarınız, gelecekteki yeni ürünler, muhtemel ürün değişimleri ve revizyon süreçlerinden neredeyse hiç etkilenmiyor.

Montaj sonrası testleri de gerçekleştirerek standart ve kaliteli ürünler çıkarmanızı sağlıyoruz.

Robotlu sistemleri tamamlayan servo motorlu, kızaklı, ray arabalı, lineer (kartezyen) sistemler, dişli, kayış, kasnak içerebilen döner tablalar, fikstürler, kalıplar, sehpalar, fikstürlü servo konveyörler gibi birçok ekipmanın tasarımını, mühendislik hesaplarını ve imalatını alanında tecrübeli tedarikçi ve partnerlerimizle beraber gerçekleştiriyoruz.

Farklı parçaları birleştirme uygulamalarınızda poliüretan (mastik), sıcak tutkal, silikon gibi farklı otomatik yapıştırma sistemleri sunabiliyoruz. Yine ultrasonik kaynak cihazlarıyla da plastik malzemeleri birbirine kaynatma usulü yapıştırma sağlayabiliyoruz.

Sıklıkla uyguladığımız diğer montaj uygulamaları otomatik sıkıcı sistemler vasıtasıyla pul takma, civata, somun sıkma işleridir. Bu yapılarda vibrasyonlu (titreşimli) çanaklar ve arge’sini de yaptığımız esnek besleme sistemlerinden faydalanabiliyoruz.

Oring ve conta montajı yaparak yine sızdırmazlık gerektiren sistemlere yanıt verebiliyoruz.

montaj-test-1
montaj-test-2

Montaj işlemleri tamamlandıktan sonra doğruluk için test edilmesi ve kalite kontrolü çok önemlidir. Sunduğumuz test ve kontrol sistemleri sayesinde yüksek kalitede, standartlaşmış ürünler üretme rahatlığını yaşayacaksınız. Kalite kontrolünde yüksek çözünürlüklü kameralar, problar ve poke yoke metodlarından uygun olanlarını sıklıkla kullanmaktayız

authentic-robot-arm

Montaj & Test çözümlerimiz için bizi arayın!

Scroll to Top