Toplama & Paketleme

Ürünleriniz için Toplama & Paketleme sorunlarınıza çözüm

Yüksek adetlerde seri üretim hatlarınızda ürettiğiniz ürünlerinizi toplayıp paketleme ve ardından paletleme işlerinizi komple anahtar teslim olarak sunabiliyoruz.

Özellikle ABB’nin Pickmaster sistemini de devreye alabilen uzman kadromuz sayesinde dağınık ve adetli gelen ürünlerinize kameralı, optimum çözümleri sunabiliyoruz. Bu alanda picker (diğer adlarıyla toplayıcı, örümcek, delta, paralel robot) ve scara robotları oldukça yaygın kullanıyoruz. Ürünleri kamera altına birbirinden ayırt edilebilir şekilde getirmek için çeşitli ileri ve yanal ara açma tekniklerini kullanıyoruz.

Dağınık halde konveyörden akan ürünlerinizi 2 veya 3 boyutlu (2d / 3d) kameralarla algılayıp, yüksek hassasiyette toplayıp yine akan hatlara transfer ediyoruz. Görüntü işleme ve konveyör takibi sayesinde üretim kapasitenizi ve veriminizi en üst noktaya taşıyoruz.

Tüketici ürünlerinin içinde yiyecek ve içecek (gıda) sektörü başı çekmektedir. Yiyecek grubunda çikolata, bisküvi, kek, kuruyemiş, cips, şeker, çay, kahve, süt ürünleri, hamurişi ürünler, et ürünleri, yumurta …vb birçok ürüne taşıma, yatay ve dikey dizme, gruplama, paketleme, kolileme (kutulama) ve paletleme (palete dizme) gibi alanlarda tam otomasyonlu sistemler sunabiliyoruz. Bu ürün gruplarında doypack, flatbottom, polipropilen, polietilen kaseler, kovalar birçok çeşitte koruyucu kapla çalışmalar gerçekleyebiliyoruz. Yine içecek grubunda süt, meyve suları, su, gazlı içecekler … vb birçok ürünün kolilenmesi ve paletlenmesi konusunda hizmet verebiliyoruz. Bu ürün gruplarında da tetrapack kutular, pet ve cam şişeler, bardak ve kavanozlar gibi kaplarla çalışabiliyoruz.
Firmamız temiz odalarda çıplak gıda ürünleriyle temas halinde çalışabilecek (food grade) hijyenik sınıfta robot ve çevre ekipmanları kullanarak hizmet verebilmektedir. Bu sistemlerde IP69 / IP67 yıkanabilir yapıda standart ürün seçimleri yapılmaktadır. Talep dahilinde firmamız taşınması, paketlenmesi gerçeklenen ürünlerin metal dedektörlerle, ağırlık tartı cihazlarıyla (checkweigher) denetlenmesini ve uygun olmayanların otomatik olarak ayrılmasını da sağlamaktadır.
Dilerseniz robotlu koli açma ve paketleme sistemleri dilerseniz standart endüstriyel koli açma makineleriyle çözüm üretebiliyoruz.

Otomatik koli besleme magazinleri tasarlayıp, bantlı veya sıcak tutkallı kapatma sistemleriyle dilerseniz tava, dilerseniz a-box tipi kolilerinizi açarak size özel çözümler sunabiliyoruz.

Otomatik koli kapatma sistemleriyle de kolilenmiş ürünlerinizi paletlemeye hazır hale getiriyoruz.

Paketlemesini yaptığımız sistemlerin hat sonu işlemlerini de gerçekleştirerek sizlere komple anahtar teslim çözüm sunuyoruz. Uyguladığımız başlıca hat sonu işlemleri, paletleme, çemberleme, shrinkleme, streçleme, seperatör ekleme, yazıcılarla etiketleme, barkod ekleme, lazer markalama sayılabilir. Yine paletlenmiş ürünlerinizi forklift veya transpaletle alabilmenize uygun alçak konveyörler, zincirli yanal transfer konveyörleri ve palet asansör sistemleri sunuyoruz

Toplama & Paketleme istekleriniz için bize ulaşın

Scroll to Top